walentynki wierszyki

Czasy nowożytne 

W odkrywania św Walentynki w 1840 zostało odnalezione przez Leigh Eric Schmidt. [27] Jako pisarz w Graham's American Miesięczny obserwowane w 1849 roku, "Saint Walentynki ... staje się, mało tego okazało się, krajowy holyday. "[28] W Stanach Zjednoczonych, pierwsze produkowane masowo valentines z papierowej koronki tłoczone były produkowane i sprzedawane wkrótce po 1847 przez Esther Howland (1828-1904) z Worcester, Massachusetts. Jej ojciec eksploatowane dużej książki i przybory piśmiennicze sklepu, ale Howland wziął Ją inspirację z angielskiego valentine roku otrzymał, tak wyraźnie praktykę wysyłania Valentine's karty istniały w Anglii, zanim stało się popularne w Ameryce Północnej. W języku angielskim praktyka wysyłania Valentine's karty pojawi się w Elizabeth Gaskell's Mr Harrison's Confessions (opublikowany 1851). Od 2001 r. Greeting Card Association został dając roczną "Esther Howland Award dla Greeting Card Visionary". USA Greeting Card Association szacuje, że około miliard valentines są wysyłane każdego roku na całym świecie, dzięki czemu dzień drugi co do wielkości karty wysyłania urlopu w roku poza świętami Bożego Narodzenia. Stowarzyszenie szacuje, że kobiety zakup około 85 procent wszystkich valentines. 

Od 19 wieku, odręcznych notatek w dużym stopniu dany sposób produkowane masowo kartki. [29] W połowie XIX w. Walentynki handlu był zwiastun dalszych skomercjalizowane święta w Stanach Zjednoczonych do naśladowania. [30] 

W drugiej połowie XX wieku, praktyka wymiany karty został rozszerzony na wszystkie dary sposób w Stanach Zjednoczonych, zwykle od człowieka do woman.Such prezenty zwykle róże i czekoladki opakowane w czerwonym satyny, w kształcie serca polu. W 1980 diament przemysłu zaczął promować Walentynki jako okazję do udzielania biżuterię. Dzień zaczęło być związane z ogólnej platonicznej pozdrowienie "Szczęśliwych walentynek". Jako żart, Walentynki jest również określane jako "Singles Awareness Day". W niektórych północnoamerykańskich szkół podstawowych, dzieci dekorować sale, wymiana karty i jeść słodycze. Powitanie karty tych uczniów często wspomina, co docenią o sobie nawzajem. 

Wzrost popularności Internetu na przełomie tysiąclecia jest tworzenie nowych tradycji. Miliony ludzi używają, co roku, cyfrowe oznacza tworzenie i wysyłanie Walentynki pozdrowienia, takich jak wiadomości e-kartki, miłości kuponów lub druku kart.

0 komentarze: