walentynki piosenki

 Ameryka Środkowa i Południowa 

W Gwatemali, Walentynki jest znany jako "Día del Amor y la Amistad" (Dzień miłości i przyjaźni). Mimo że jest podobny do Stanów Zjednoczonych w wersji na wiele sposobów, jest również, aby zobaczyć ludzie "akty uznania dla ich przyjaciół. [32] 

W Brazylii, Dia dos Namorados (lit. "Dnia Enamored" lub "Boyfriends' / Girlfriends" Dzień ") obchodzony jest 12 czerwca, kiedy pary wymiany darów, czekoladek, karty i kwiatowe bukiety. Ten dzień został wybrany prawdopodobnie dlatego, że jest to dzień przed Festa junina w Saint Anthony's day, znany tam jako świętego małżeństwa, kiedy tradycyjnie wiele kobiet wykonuje popularnych rytuałów, zwany simpatias, w celu znalezienia dobrego męża lub chłopaka. Do 14 lutego w Walentynki nie obchodzi wcale, głównie z przyczyn kulturowych i handlowych, gdyż zwykle spada zbyt mało, przed lub po Carnival, głównym pływających wakacje w Brazylia - długo uważany za urlop na płeć i przez wiele bezwstyd w kraju [33] - że mogą się wszędzie od początku lutego do początku marca. 

W większości krajów Ameryki Południowej w Día del amor y la Amistad (lit. "Miłość i przyjaźń Day") i Amigo Secreto ( "Secret znajomemu") są bardzo popularne i zazwyczaj obchodzone razem na 14 lutego (Jedynym wyjątkiem jest Kolumbia, gdzie jest obchodzony 20 września). Ta ostatnia składa się z losowo przypisanie każdemu uczestnikowi odbiorcy, który ma być wydana anonimowego daru (podobny do tradycji Bożego Narodzenia Secret Santa).

0 komentarze: